تاریخ امروزژوئن 12, 2024

تسلیت نامه کانون فرهنگی نویسندگان و هنرمندان افغانستان

بسمه تعالی

انّا لِلّه و انّا الیهِ راجِعون

بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

شب یکشنبه/ 30 ثور 1403 خورشیدی، چه شب هولناک و دردناکی بود.

در آن شب سیاه و دیجور میلیونها زن و مرد و پیر و جوان ایرانی دستهای نیاز و نیایش را به سوی خداوند بی نیاز بلند کرده بودند و از خداوند بزرگ می خواستند که هلیکوپتر آقای رئیسی و همراهانش را از شر سقوط در دل دره‌ها و جنگلهای انبوه ورزقان که در محاصره ابرهای سیاه و مه‌آلود قرار گرفته بودند، نجاتش بدهد و آنها را به سلامت به تهران برگرداند. اما خداوند به عکس لباس زیبای شهادت در راه خدمت را به اندام آن انسانهای بزرگ پوشانید و آنها را به سوی عالم ملکوت و جاودانه دعوت نمود.

در این سانحه غم‌انگیز شخصیت‌های ذیل به شهادت رسیدند:

1_ سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران.

2_ حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران.

3_ محمد آل هاشم، امام جمعه تبریز.

4_ مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی.

5_ مهدی موسوی، فرمانده یگان حفاظت رئیس جمهور.

6_ و چند نفر خلبان و خدمه پرواز نیز در این حادثه به شهادت رسیدند.

سید ابراهیم رئیسی در سال 1339 خورشیدی در منطقه نوغان مشهد متولد شد و پنجساله بود که پدرش را از دست داد. او در علوم حوزی و دانشگاهی تا سرحد اجتهاد و دکترا درس خواند و به کمال مطلوب رسید.

او در میدان سیاست، در طول چهل سال، پست‌های مهم دادستانی و قضایی و ریاست جمهوری ایران را فتح کرد. سرانجام در آستانه 64 سالگی به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران، در ولایت آذربایجان شرقی، جام شهادت در مسیر خدمت را سرکشید و به ملکوت اعلی پیوست.

و دکتر حسین امیر عبداللهیان در سال 1343 در دامغان از توابع استان سمنان متولد شد. او در رشته سیاست بین الملل از دانشگاه تهران دکترا گرفته بود. او بر دو زبان انگلیسی و عربی مسلط بود. او در برج اسد/ مرداد 1400 به حکم رئیس جمهور ایران، آقای رئیسی و رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی وزیر خارجه ایران شد. بیان زیبا و جذاب و انقلابی او در دفاع از ملت مظلوم غزه و فلسطین در طول هفت ماه جنگ حماس و اسرائیل در حافظه تاریخ برای همیشه ثبت خواهد شد. او نیز در آستانه شصت سالگی در درون هلیکوپتر در کنار آقای رئیسی جام شهادت در مسیر خدمت را سر کشید و به ملکوت اعلی پیوست.

دیروز دوشنبه/ 31 ثور 1403 خورشیدی ملت ایران بعد از شنیدن شهادت آقای رئیسی و همراهانش به شدت عزادار و سوگوار شدند. و رهبر بزرگ انقلاب حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای، 5 روز را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کردند. ملت مظلوم و در عین حال قهرمان افغانستان نیز بعد از شنیدن این حادثه غم‌انگیز و دلخراش به شدت مبهوت و ناراحت شدند و بالاخص شیعیان افغانستان و علما و روحانیون حوزه‌های علمیه در افغانستان واقعا سوگوار و عزادار شدند.

کانون فرهنگی نویسندگان و هنرمندان افغانستان نیز این حادثه غم‌انگیز و دلخراش هلیکوپتر را و شهادت آیة الله دکتر رئیسی، رئیس جمهور شجاع ایران و همراهانش را برای ملت مؤمن و شجاع ایران و رهبران سیاسی و بویژه برای رهبر مقتدر و شجاع ایران حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای، تسلیت و تهنیت عرض می‌کند و خود را در این غم سنگین و جانکاه شریک ملت ایران میداند.

والسلام

کانون فرهنگی نویسندگان و هنرمندان افغانستان

کابل/ افغانستان

اول جوزای 1403 خورشیدی، مطابق با دوازدهم ذوالقعدة الحرام 1445 قمری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *