تاریخ امروزمی 20, 2024

اوضاع امنیت غذایی در غزه به شدت وخیم است

فائو در بیانیه‌ای به شدت درباره اوضاع فاجعه بار غزه هشدار داد. در بیانیه این سازمان آمده است: وخامت سریع وضعیت امنیت غذایی در غزه به مرحله حادی رسیده و این در بحبوحه بروز گرسنگی در شمال غزه است.

فائو اعلام کرد: از بین رفتن زنجیره ارزش غذایی کشاورزی، وخامت سریع وضعیت امنیت غذایی را رقم زده تا به مرحله وخیمی برسد.

گفتنی است که با قحطی آرد، برخی از مردم نوار غزه اکنون برای تهیه نان خود ناچار به استفاده از علوفه حیوانات شده‌اند. برخی از اهالی می‌گویند از همان هفته‌های اول جنگ تا کنون نتوانسته‌اند هیچ گونه آردی تهیه کنند.

اهالی که از گرسنگی ناچار به مصرف این آرد ساخته شده از خوراک دام هستند، می‌گویند حتی نانی که با آن می‌پزند مثل بیسکویت تکه تکه می‌شود.

مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه نیز روز گذشته در بیانیه‌ای تنها به همدردی با خانواده‌های فلسطینی اکتفا کرد و گفت:در شش ماه گذشته، جنگ برای مردم غزه مرگ، ویرانی و اکنون احتمالاً یک قحطی شرم آور ساخته دست بشر را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه جهان به نقطه عطف وحشتناک رسیده است، ادامه داد: این جنگ هر روز قربانیان غیرنظامی بیشتری می‌گیرد. هر ثانیه که می‌گذرد، این کشمکش در ابهام بیشتری فرو می‌رود. همانطور که من و بسیاری دیگر بار‌ها گفته‌ایم، پایان این جنگ بسیار دیر شده است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز شنبه اعلام کرد که قربانیان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه از ۱۵ مهرماه و آغاز این جنگ خونین تاکنون به ۳۳ هزار و ۱۳۷ شهید و ۷۵ هزار و ۸۱۵ زخمی رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *