تاریخ امروزمی 20, 2024

جان‌باختن ۷۲ فلسطینی در حمله‌های جدید اسراییل بر نوار غزه

تنها در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۷۲ فلسطینی در حمله‌های اسراییل بر نوار غزه جان‌باخته و ۱۱۴فلسطینی دیگر زخم برداشته‌اند.

این در حالی‌ست که از آغاز نبردها میان حماس و اسراییل، تا اکنون ۳۲هزار و ۱۴۲ فلسطینی جان‌باخته و ۷۴هزار و ۴۱۲ فلسطینی دیگر زخم برداشته‌اند.

باشنده‌های نوار غزه می‌گویند در حالی‌که برای دریافت کمک‌های بشردوستانه در میدان کویت در جنوب نوار غزه تجمع کرده بودند، نیروهای اسراییلی آنان را هدف قرر داده‌اند.

باشنده نوار غزه گفت: «مردم به میدان کویت در جنوب نوار غزه رفته بودند. آنان می‌خواستند غذا دریافت کنند و زنده بمانند اما نیروهای اسراییلی، تفنگ‌های شان را شلیک کردند. بعضی شهید و بعضی دیگر زخمی شدند.»

علاء الخضری باشنده نوار غزه گفت: «ما از مرگ جان سالم به‌در بردیم. نیروهای اسراییلی به سمت ما تیراندازی کردند. تعداد شهدا و زخمیان بسیار زیاد هست. نزدیک بود بمیریم تا بچه‌های‌مان لقمه نانی دریافت کنند.»

هم‌زمان، ارتش اسراییل می‌گوید که به عملیات نظامی در شفاخانه شفا در شمال نوار غزه ادامه داده است.

در بیانیه‌ای ارتش اسراییل آمده که تا اکنون ۱۷۰نیروی حماس را در داخل شفاخانه شفا در شمال غزه کشته و بیش از ۸۰۰ نیروی دیگر حماس را بازداشت کرده‌اند.

ام جی یارون فینکلمن فرمانده اسراییلی گفت: «عملیات این‌جا در شفا قابل توجه است. تا اکنون یک عملیات جسورانه داشته ایم. صدها هراس‌افگن را هدف قرار داده و صدها هراس‌افگن دیگر را بازداشت کرده‌ایم.»

با این حال، حماس حضور نیروهایش در شفاخانه شفا را رد کرده و اسراییل را به قتل عام و نسل‌کشی فلسطینی‌ها در شفاخانه شفا متهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *