تاریخ امروزمی 20, 2024

سازمان ملل: هرگونه حمله زمینی بر رفح در رمضان خطر جنایات وحشیانه را افزایش می‌دهد

به ادامه هشدارها درباره خطر تشدید بحران انسانی در غزه، بخش حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به حمله زمینی بر رفح هشدار داده است.

جرمی لارنس، سخنگوی ولکر ترک، کمیسار بخش حقوق بشر این سازمان روز جمعه، ۸ مارچ شرایط مردم در رفح، جایی‌که ۱.۵ میلیون تن در آن‌ پناه‌ گرفته‌اند را «اسفناک» توصیف کرده است.

او گفته است: «هرگونه حمله زمینی به رفح خسارات جانی زیادی به همراه خواهد داشت و خطر جنایات وحشیانه بیشتر را افزایش می‌دهد.»

او تاکید کرده است که نباید اجازه داده شود تا این اتفاق در جریان ماه رمضان بیفتد.

از سویی هم، ولکر ترک نیز خواستار پایان فوری درگیری‌، کشتار و تخریب شده است.

ترک افزوده است، گروگان‌هایی‌که توسط حماس و دیگر شبه‌نظامیان در جریان حملات تروریستی ۷ اکتوبر بازداشت شده بودند، آزاد شوند.

جرمی لارنس از اسراییل خواسته است که به قوانین بین‌المللی بشردوستانه خود عمل کند تا اطمینان حاصل شود که مردم به کمک‌های بشردوستانه حیاتی دسترسی دارند.

وی همچنین تصریح کرده که گذرگاه‌ها و دهلیزهای مرزی باید به‌طور کامل باز شوند و اقدامات لازم برای حرکت آزاد و امن کاروان‌های کمک‌رسانی به غیرنظامیان انجام شود.

گفتنی است که با گذشت هرروز وضعیت انسانی در غزه به‌ویژه رفح پس از حملات اسراییل بدتر می‌شود.

جو بایدن، رییس جمهور امریکا، به‌تازه‌گی از ارتش این کشور خواسته است که یک بندر موقت برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به رفح ایجاد کند.

براساس آخرین آمار وزارت صحت فلسطین، از چاشت پنج‌شنبه تا صبح جمعه، ۷۸ فلسطینی کشته و ۱۰۴ تن دیگر در حملات اسراییل زخمی شدند.

به این ترتیب، مجموع تلفات غیرنظامیان در غزه به دست‌کم ۳۰ هزار و ۸۷۸ تن کشته و ۷۲ هزار و ۴۰۲ تن زخمی رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *