تاریخ امروزمی 20, 2024

غزه در زیر آتش اهریمن

بیش از هشتاد روز است که غزه در زیر آتش اهریمن می‌سوزد و به یک جهنم زمینی تبدیل شده است. بیش از بیست هزار انسان بیگناه و بیشتر زنان و کودکان مظلوم در آتش خشم صهیونیزم سوختند و جزغاله شدند و سرانجام همگی به فردوس برین پرواز کردند و به لقای معبود و معشوق ازلی شتافتند و به آرامش مطلق رسیدند.

اکنون غزه تبدیل به کربلای خونین دیگر شده است و هر روز غزه تبدیل به عاشورای حسینی شده است.

تاریخ شهادت می‌دهد که امام حسین(ع) در کربلا هنگامی که تمام برادران و فرزندان و اصحابش را در کف اخلاص گذاشتند و در مسلخ عشق قربانی کردند و در آستانه آن نبرد سنگین و سهمگین تاریخی فریاد می‌کشد که هَل مِن ناصِرِ یَنصُرنی؟ آیا کسی هست که مرا در این سرزمین یاری کند؟

پاسخ مردم جاهل و غافل آن روز فقط در آن روز شمشیر و سنان و کمان بود و بس. اکنون 53 کشور جهان به عنوان کشورهای اسلامی در برابر این جنایت بی نظیر قرن سکوت کرده‌اند و فقط تماشاچی هستند!

آری، امام صادق(ع) چه زیبا گفته است که کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا و کل شهر محرم: هر سرزمینی کربلا و هر روزی عاشورا و هر ماهی محرم است.

هنگامی که از پرده تلویزیون و صفحات مجازی آن جنایت سنگین قرن را تماشا می‌کنم، بر خود می‌لرزم و از ته دل بدون فریاد صدا می‌کنم که ای خداوند بزرگ! ای خالق تمام هستی! مگر تو قهار و جبار نیستی؟ اگر قهار و جباری، پس چرا در برابر فرعون قرن یعنی آمریکا و اروپا و اسراییل سکوت کرده‌ای؟

اگر با زبان مترلینگ(شاعر و فیلسوف بلژیکی) سخن بگویم؛ باید بگویم که ای خداوند بزرگ! تو اگر ابر قدرت عالم هستی چرا در برابر بزرگترین ابر قدرت زمینی یعنی آمریکا سکوت کرده‌ای؟ مگر نمی‌بینی که صددرصد می‌بینی که آمریکا و اسراییل چقدر بی رحمانه بندگان تو را که تو آنها را خلق کرده‌ای، بی شرمانه و بی‌رحمانه قتل‌عام می‌کنند و تو سکوت کرده‌ای؟

مگر خودت در قرآنکریم نگفته‌ای که “لا یُکلّفُ اللّهُ نفساً اِلّا وُسعَها: خداوند هر انسان را به اندازه قدرتش مکلف ساخته(سوره بقره/ 286).

طبق دستور خودت کشورهای اسلامی در برابر آمریکا و اروپا و اسراییل تکلیف ندارند. چون آنها از نظر اقتصادی و نظامی و تسلیحاتی واقعا ضعیف هستند و نمی‌توانند از مردم غزه دفاع کنند، پس تکلیف ندارند. اما تو ای خداوند قادر مطلق هستی و می‌توانی در یک دقیقه جوبایدن و بنیامین نتانیاهو را به جهنم وصل کنی و ملت مظلوم فلسطین را از شر آنها نجات دهی! تو چرا سکوت کرده‌ای؟

البته معذرت می‌خواهم که مانند مترلینگ فضولی می‌کنم! تو عالم مطلق و قادر مطلق و حکیم مطلق هستی، آنچیزی را که تو می‌دانی، ما به عنوان بندگان جاهل و قاصر هرگز نمی‌دانیم.

آری، هر سرزمینی کربلا و هر روزی عاشورا و هر ماهی محرم است.

اکنون جنبش حماس که طوفان الاقصی را خلق کرد و صدها اسراییلی را به جهنم وصل کرد، حسین‌وار در سرزمین غزه فریاد می‌کشد که الا انّ الدعی بن الدعی قد رکزَنی بین اثنتین؛ بین السّلة و الذِلّة و هیهات منّا الذَلة!

آگاه باشید که زنا زاده فرزند زنا زاده ما را در میان دو امر مخیّر ساخته است: بین شمشیر و جهاد کردن و تسلیم شدن و تمکین نمودن.

ولی شعار ما امروز در برابر آمریکا و اسراییل اشغالگر و غارتگر همین شعار امام حسین است که هیهات منّاالذِلة؛ یعنی ما در برابر دیو استعمار و استبداد آمریکایی و رژیم اشغالگر اسراییلی و صهیونیستی تا آخرین رمق حیات می‌جنگیم و تمکین نخواهیم کرد.

به گفته امام خمینی(ره) ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

به گفته دکتر شریعتی: شهادت دعوتی است به همه عصرها و به همه نسلها که اگر میتوانی بمیران و اگر نمی‌توانی بمیر!

بدون شک وارث امام حسین(ع) در قرن بیستم امام خمینی بود که بزرگترین و خشن‌ترین رژیم سلطنتی و اهریمنی در ایران را بعد از پانزده سال جهاد سخت و سنگین واژگون ساخت و آمریکای غارتگر و اشغالگر را با تمام قدرت و صولت نظامی و سیاسی و اقتصادی‌اش از سرزمین ایران بیرون ساخت و انقلاب اسلامی را نه تنها در خاورمیانه که در کل جهان صادر کرد. همو به عنوان بزرگ‌ترین مجتهد و مرجع تقلید در جهان اسلام و به عنوان بزرگ‌ترین روان‌شناس و جامعه‌شناس آمریکا را “شیطان بزرگ” معرفی کرد. واقعا چه اسم با مسمایی!

اینک همان پرچم جهاد و شهادت را حضرت آیه الله العظمی خامنه‌ای با جرئت و جسارت حسینی در کل جهان اسلام ‌ و بویژه در سرزمین فلسطین به اهتزاز در آورده است. همو است که با تشکیل سپاه قدس، یک جبهه بین المللی را در فلسطین، در لبنان، در عراق، در سوریه و در یمن رهبری می‌کند و خواب خوش را در چشمان آمریکا و اروپا و اسراییل حرام کرده است.

آری، از ابتدای تاریخ تا امروز و تا روز رستاخیز دو جبهه حق و باطل با هم جنگیده‌اند و خواهند جنگید.

شگفتا! نخستین جنگ حق و باطل در ابتدای خلقت در میان هابیل و قابیل یعنی در میان دو برادر برافروخته شد.

هابیل سنبل جبهه حق است و قابیل سنبل جبهه باطل.

هر دو فرزند آدم و حوا هستند. حضرت آدم نخستین پیامبر خدا در روی زمین بود که قانون خدا را برای فرزندان و سلاله خودش ابلاغ می‌کرد.

در آن عصر، یک جامعه کوچک در سرزمین مکه به وجود آمد که پیامبر این جامعه کوچک توحیدی حضرت آدم بود و ملکه این نظام توحیدی، حضرت حوا بود. برای نخستین بار حضرت آدم بدستور خداوند کعبه را به عنوان خانه توحید در سرزمین مکه ایجاد کرد و بعدا ابراهیم و اسماعیل به دستور خداوند آن را تعمیر و بازسازی کردند.

آری، هابیل مظهر همه ارزشهای اخلاقی و الهی بود و از پدرش به شدت پیروی می‌کرد. اما قابیل مظهر همه زشتی‌ها و پلیدی‌ها و پلشتی‌ها بود.

از این رو، حضرت آدم، به دستور خداوند، هابیل را به عنوان ولیعهد و جانشین خود تعیین کرد. این در حالی بود که قابیل از هابیل بزرگتر بود و عرفاً او باید جایگزین آدم می‌شد.‌ اما خداوند به سن بالا یا پایین توجه نمی‌کند، بلکه به علم و دانش و تقوای انسان ارزش قایل است.

آری، قابیل به دلیل حسادت، هابیل را به شهادت می‌رساند. و تاریخ گواهی می‌دهد که نخستین خونی که در روی زمین ریخته شد به دست برادر ریخته شد. و حضرت آدم سالیان دراز بر مرگ هابیل می‌گریست؛ آنچنان گریه می‌کرد که تاریخ او را نخستین بکاء عالم در روی زمین معرفی کرده است و بعد از آدم، دومین مرد بکاء حضرت یعقوب معرفی شده است که چهل سال در فراق یوسف اشک ریخت، در حدی که هر دو چشمانش در فراق یوسف کور شد. سومین انسانی که به عنوان بکاء معرفی شده است حضرت زهرا بود که 95 شبانه روز در فراق پیامبراکرم اشک می‌ریخت، تا اینکه جان به جان آفرین سپرد.

آری، در طول تاریخ ابراهیم بر ضد نمرود و موسی برضد فرعون و عیسی بر ضد سزارهای روم و خاخامهای یهودی و محمد برضد کفار قریش و… جنگیدند و هیچگاه پیامبران بزرگ در برابر نمرودها و فرعون‌ها و قارون‌ها و بلعم باعورها و ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌ها و ابولهب‌های عصر خویش سر سازش بر زمین نساییدند و در برابر آنهمه قدرت و ثروت تمکین نکردند و سرانجام پیروز شدند. اکنون یهودا به عنوان وارث قابیل جلاد و خونریز و به عنوان فرزند بزرگ اسراییل در قیافه و هیکل بنیامین نتانیاهو در فلسطین دوباره ظهور پیدا کرده است و با کمال بی‌رحمی، کودکان غزه را که یوسف‌های قرن ما است نه تنها در چاه عمیق می‌اندازند که در آتش خشم صهیونیزم و توسط بمب‌های خوشه‌ای و فسفری قتل‌عام می‌کنند. هنگامی که به هیکل منحوس بنیامین نتانیاهو در صفحه تلویزیون خیره‌ می‌شوم، احساس می‌کنم که یهودا زنده شده است و به برادران خود دستور می‌دهد که یوسف را بی‌رحمانه در چاه بیندازید تا دیگر پدرمان یعقوب او را بیشتر از ما دوست نداشته باشد. و باز احساس می‌کنم که نمرود جلاد زنده شده است و ابراهیم خلیل را در آتش شرک و بت پرستی می‌سوزاند و باز احساس می‌کنم که فرعون مصر در قرن ما زنده شده است و صدها و بلکه هزاران کودک را قتل‌عام می‌کند تا موسی بن عمران را در کودکی به قتل برساند و تاج و تخت خویش را از چنگال موسی نجات بخشد.

و باز احساس می‌کنم که سزارهای روم و خاخامهای یهودی، عیسی مسیح را بدون هیچ جرمی مصلوب می‌کنند. و باز احساس می‌کنم که ابوسفیان در قرن ما زنده شده است و جنگ‌های خونین بدر و احد و حنین و خیبر و خندق را بر ضد محمد رسول‌الله راه انداخته است و می‌خواهد شرک و بت پرستی را جایگزین توحید و خداپرستی کند. و باز احساس می‌کنم که یزید جلاد و خونریز زنده شده است و فرمان قتل‌عام حسین و برادران و فرزندان و اصحابش را در سرزمین کربلا صادر کرده است.

و باز احساس می‌کنم که حرمله در سرزمین غزه زنده شده است، نه با تیر سه شعبه بلکه با بمب‌های خوشه‌‌ای و فسفری صدها کودک فلسطینی را در غزه قتل‌عام می‌کند و با غرور و تکبر آنچنان بر عالم و آدم فخر می‌فروشد که گویی در جهان عرب تمام شیوخ و سلاطین و شهزاده‌های عیاش و دنیا پرست کور و کر شده‌اند و این تراژدی عظیم قرن را نمی‌بینند و نه می‌شنوند و همگی از ترس “شیطان بزرگ” سکوت مرگ‌بار و ذلت‌بار را ناگزیر انتخاب کرده‌اند!

افسوس که این مزرعه را آب گرفته

دهقان مصیبت‌زده را خواب گرفته

هنگامی که جنگ حماس و اسراییل را از صفحه تلویزیون تماشا می‌‌کنم، احساس می‌کنم که تاریخ در قرن بیست و یکم تکرار شده است. احساس می‌کنم که کربلا و عاشورای خونین در سرزمین فلسطین و بویژه در سرزمین غزه حیات مجدد پیدا نموده است. احساس می‌کنم که آسمان فلسطین مدام خون می‌گرید و از سرزمین غزه خون می‌جوشد.

احساس می‌کنم که فرزندان اسحاق و یعقوب ملقب به اسراییل فرزندان اسماعیل را مانند خود اسماعیل در “قربانگاه عشق” ذبح شرعی می‌کنند و با وقاحت تمام فریاد می‌کشند که فرزندان اسماعیل همه تروریست هستند!!

آری، اکنون جنگ حق و باطل و هابیل و قابیل و ابراهیم خلیل و نمرود و موسی و فرعون و عیسی و سزارهای روم و محمد و ابوسفیان و علی و معاویه و حسین و یزید در سرزمین غزه به شدت ادامه دارد.

اکنون جنگ الله و ابلیس و اهورا مزدا و اهریمن و نور و ظلمت در سرزمین فلسطین به شدت ادامه دارد. آری، بدون شک اکنون فرزندان سارا بیرحمانه در فلسطین فرزندان هاجر را قتل‌عام می‌کنند و خود را  بدروغ وارث بیت المقدس و الخلیل و اورشلیم و… معرفی می‌کنند.

بدون شک امروز یهود و نصارا و آمریکا و اروپا به عنوان دو ابرقدرت اشغالگر با تمام قوا و قدرت نظامی و اقتصادی و سیاسی خویش در پشت سر دولت اشغالگر اسراییل صف بسته‌اند و بیرحمانه و مذبوحانه تلاش می‌کنند که مردم غزه را از سرزمین پدری‌شان اخراج و برای همیشه در کشورهای عربی آواره کنند و جهان اسلام را به شدت شکست بدهند و فلسطین را برای همیشه در تحت سیطره خویش در آورند و جبهه بین المللی مقاومت را برای همیشه از صحنه سیاسی و نظامی حذف کنند.

سیاهی لشکر نیاید به کار

که یک مرد جنگی به از صدهزار

بدون شک اگر سلاطین عرب راه و رسم رهبری و مدیریت را در دانشگاه امام خمینی و امام خامنه‌ای می آموختند، امروز ذلیلانه در زیر سیطره غرب و بویژه آمریکا اینهمه ذلت و حقارت را هرگز تحمل نمی‌کردند.

اما دریغ و صددریغ که تعدد رهبری در جهان اسلام و تفرقه مذهبی و نژادی، مسلمین جهان را قطعه قطعه کرده  و راحت‌الحلقوم در زیر سیطره استعمار و استثمار و استحمار بین المللی قرار داده است.

من معتقدم که جهان اسلام اگر تعصب مذهبی و نژادی و جغرافی را کنار می‌گذاشتند و رهبری خردمندانه و شجاعانه و عارفانه آیت الله العظمی خامنه‌ای را می پذیرفتند، امروز جهان اسلام هرگز اینهمه ذلت و حقارت را در برابر آمریکا و اروپا و اسراییل تحمل نمی‌کردند.

امروز جهان اسلام می‌توانست به عنوان یکی از بزرگترین ابر قدرت‌های جهان، به دلیل داشتن جمعیت دو میلیارد نفری و بدلیل داشتن نفت و گاز و معادن عظیم زیرزمینی، در سازمان ملل از حق وتو برخوردار می شد و حتی می‌توانست آمریکا و اروپا و اسراییل را برای همیشه از جهان اسلام اخراج کند و شکوه و عظمت و قدرت محمد رسول‌الله در صدر اسلام را در کل جهان اسلام و حتی در کل جهان احیا نماید و پرچم سرخ جهاد و شهادت را به دست مهدی موعود بسپارد؛ تا آن حضرت از مکه ظهور کند و رستاخیز جهانی و بین المللی راه اندازد و جهان را از شر استعمار و استثمار بین المللی برای همیشه نجات ببخشد.

والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *