تاریخ امروزمی 20, 2024

شمار تلفات سیلاب‌های اخیر در میدان وردک و کابل به «۴۰ نفر» رسید

براساس آماری که طالبان منتشر کرده‌اند، سیلاب‌های اخیر در میدان وردک و ولسوالی پغمان کابل، جان ۴۰ نفر را گرفته‌اند.

منابع مستقل تاکنون آماری از تلفات و خسارات این سیلاب‌ها ارایه نکرده‌اند.

بخش‌هایی از کابل و ولسوالی‌های میدان وردک شنبه‌شب (۳۱ سرطان) گواه سیلاب شدید بوده‌اند.

دفتر والی طالبان در میدان‌وردک عصر دیروز (یک‌شنبه، ۱ اسد) اعلام کرده که شمار جان‌باختگان سیلاب در تنها در این ولایت به ۳۰ نفر افزایش یافته است و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش تلویزیون ملی که تحت مدیریت طالبان نشرات دارد، در منطقه ارغندی ولسوالی پغمان کابل، ۱۰ نفر جان باخته، ۲۰ نفر زخمی شده‌اند و تعداد خانه‌ها و زمین‌های زراعتی هم تخریب شده‌اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان دیروز اما اعلام کرد که بر اثر سیلاب‌هایی که بین روزهای بیست‌ونهم ماه سرطان تا اول ماه اسد در هشت ولایت کشور سرازیر شده است، ۳۱ نفر جان باخته‌اند، ۴۱ نفر ناپدید هستند و ۷۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شفیع‌الله رحیمی، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان در یک نشست خبری گفت که تلفات ناشی از سیلاب در ولایت‌های میدان‌وردک، کابل، پکتیا، غزنی، خوست، کنر، نورستان و ننگرهار ثبت شده است.

او افزود که بر اثر این سیلاب‌ها، ۶۰۴ خانه‌ی مسکونی به‌صورت کلی یا قسمی تخریب، بیش از ۲۵۰ رأس مواشی تلف و حاصلات صدها جریب زمین زراعتی از بین رفته است.

سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان گفت که در چهار ماه اخیر بر اثر حوادث طبیعی در کشور، ۲۱۴ نفر جان باخته‌اند و ۳۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به‌گفته‌ی سخن‌گوی این وزارت، سه هزار و ۱۱۵ خانه‌ی مسکونی به‌صورت کلی یا قسمی تخریب و سه هزار و ۸۰۰ رأس مواشی تلف و حاصلات بیش از ۴۱ هزار جریب زمین زراعتی و باغ میوه از بین رفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *